Świętokrzyski e-Bazarek

41 372 22 86 wew. 249

Pomoc techniczna pn. - pt. w godz. 700  - 1500

Uwaga: kontakt do wystawcy produktu znajduje się w treści ogłoszenia

Jak się zarejestrować - film instruktażowy

DODAJ OGŁOSZENIE
Jak dodać ogłoszenie ?
Nie masz konta? Zarejestruj się

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Strona internetowa wdrożona i administrowana przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach w ramach operacji „Skracanie łańcuchów dostaw poprzez sprzedaż bezpośrednią jako innowacyjny sposób na poprawę dochodowości gospodarstw rolnych”.

Strona internetowa współfinansowana ze środków ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej
„Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.



Tytuł operacji:

"Skracanie łańcuchów dostaw poprzez sprzedaż bezpośrednią jako innowacyjny sposób na poprawę dochodowości gospodarstw rolnych"


Cel operacji:

Celem operacji jest zwiększenie wiedzy z zakresu innowacji w sprzedaży i przetwórstwie żywności na małą skalę, w tym upowszechnienie informacji o nich wśród producentów i konsumentów z województwa świętokrzyskiego, oraz prezentacja dobrych praktyk w zakresie krótkich łańcuchów dostaw, dystrybucji żywności i ich promocji, które pozwolą na nawiązanie współpracy między uczestnikami w ww. zakresie, w tym rozwój tej branży w województwie świętokrzyskim przez wdrożenie nowatorskiej platformy do publikacji ofert sprzedaży produktów od rolników/strony internetowej e-bazarek świętokrzyski, która będzie dobrym przykładem skracania łańcuchów dostaw oraz wspomoże rolników i lokalnych wytwórców żywności odczuwających skutki epidemii koronawirusa oraz prezentacje innych rozwiązań w tym zakresie (organizacyjnych, marketingowych, dystrybucyjnych, promocyjnych i innych). Ponadto operacja umożliwi nawiązywanie kontaktów między producentami żywności, co pozwoli na przyszłe podejmowanie nowych inicjatyw w zakresie skracania łańcuchów dostaw.


Przedmiot operacji:

  1. Organizacja trzydniowego krajowego wyjazdu studyjnego dla 30 osób połączonego z konferencją, podczas których nastąpi transfer wiedzy z ww. tematyki operacji (w tym wymiana doświadczeń i nawiązanie współpracy i kontaktów na potrzeby przyszłych grup operacyjnych) oraz zostaną zaprezentowane rozwiązania, które przyczyniły się do sukcesów prezentowanych rozwiązań/gospodarstw.
  2. Przeprowadzenie działania upowszechnieniowych (druku ulotki informacyjno-promocyjnej, emisja (wraz z produkcją) rozmowy radiowej w rozgłośni radiowej o zasięgu wojewódzkim, emisja (wraz z produkcją) programów telewizyjnych w telewizji naziemnej o zasięgu wojewódzkim wraz usługami towarzyszącymi (produkcja i emisja zapowiedzi programu telewizyjnego, produkcja i emisja bilbordu sponsorskiego).
  3. Opracowanie i wdrożenie do stanu pełnej funkcjonalności platformy do publikacji ofert sprzedaży produktów i usług od rolników/strony internetowej e-bazarek świętokrzyski skierowanej do rolników (publikacja ofert sprzedaży własnych produktów i usług) oraz konsumentów (nabywanie produktów bezpośrednio od rolników za pośrednictwem ogłoszeń na portalu świętokrzyski e-bazarek dzięki możliwości ich wyszukiwania i filtrowania po kategoriach), jako innowacyjnego narzędzia skracającego łańcuch dostaw (od producenta bezpośrednio do konsumenta).


Efekty operacji:

Przewidywanym efektem operacji będzie wzrost sprzedaży bezpośredniej produktów i usług bezpośrednio od rolników tj. w pominięciem pośredników, co zwiększy dochodowość gospodarstw rolnych oraz pozwoli na upowszechnienie i realizację strategii "Skracania łańchuchów dostaw" oraz "Od pola do stołu". Baza danych rolników publikujących na e-bazarku umożliwi wzajemną identyfikację i nawiązywanie kontaktów między nimi w celu podejmowania wspólnych inicjatyw.


Materiały dodatkowe:


Informacje o Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich:

Koncepcja wsparcia innowacji w Unii Europejskiej zrodziła się z konieczności znalezienia dla całej wspólnoty ścieżki szybkiego rozwoju. W obliczu wzrostu globalnego zapotrzebowania na żywność wynikającego z ciągle rosnącej liczby ludności, pojawia się presja zwiększania wielkości produkcji. Wzrost produkcji, w sytuacji kurczących się zasobów naturalnych (wody) i ograniczonych czynników produkcji (ziemi), może odbywać się jedynie poprzez wzrost efektywności. Stąd dużą rolę w jego osiągnięciu w rolnictwie odegrać mają szeroko rozumiane innowacje, które zarówno na poziomie europejskim, jaki i krajowym będą silnie wspierane.

Szczegółowe informacje: www.sodr.pl/sir


Koordynator operacji "Skracanie łańcuchów dostaw poprzez sprzedaż bezpośrednią jako innowacyjny sposób na poprawę dochodowości gospodarstw rolnych":